Belissimo M

Zwycięzca próby dzielności z rekordową liczbą punktów, Bundeschampion i ojciec koni startujących w międzynarodowych konkursach Grand Prix

Belissimo M Image

Semen price

Excl VAT: €1500


+ Chilled Courier & Health Papers

Excl VAT: €150.00

£130.00

Beltain Bolero Black Sky xx
Baronesse
Ganseliesel Grande
Marbel
Roxa Romadour II Romulus I
Gunda
Lady Lucius xx
Welfe

Warunki: Stanówka 1500 EUR + 13,5% VAT(dostępne nasienie chłodzone i mrożone), umożliwia wiele prób w jednym sezonie na jednej, nominowanej klaczy. 

Jeśli klacz będzie nieźrebna do końca sezonu, kwota równa 50% stanówki przechodzi do wykorzystania na nasienie jakiegokolwiek ogiera z tej samej stadniny w kolejnym roku. W takim wypadkach potrzebne będzie Świadectwo Badania w Kierunku Ciąży podpisane przez lekarza weterynarii, wykonane nie później niż 30-stego Września.

Każda przesyłka chłodzonego nasienia wiąże się z opłatą, która pokrywa koszty kuriera i certyfikatu weterynaryjnego.

 

Użycie mrożonego nasienia wiąże się z opłatą €50, która pokrywa koszty kuriera i certyfikatu weterynaryjnego.

Add To Cart

Stallions are restricted to Browsing at this time

Information

Belissimo M (Beltain x Romadour II) to kompaktowy ogier, łączący najwyższej klasy talent z doskonałym temperamentem i wyjątkową jezdnością. Belissimo M jako młody koń, fenomenalnie rozpoczął swoją karierę. W wieku 4 lat zdobył mistrzowski tytuł Bundeschampion, podkreślając swoją wartość w wieku 6 lat jako wicemistrz. Do 2011 roku pełnił obowiązki ogiera hodowlanego, by powrócić już na czworoboki na poziomie zaawansowanym, gdzie po serii zwycięstw wkroczył z sukcesem w poziom Grand Prix pod Hayley Beresford. Doskonale zapowiadająca się kariera sportowa Belissimo M zakończyła się zdecydowanie przedwcześnie z powodu jego niezwykłego harmonogramu hodowlanego oraz bankructwa jego byłego właściciela. W uznaniu jego znaczenia hodowlanego Belissimo M został uhonorowany w sposób, w jaki odznaczonych było tylko kilka czołowych ogierów, przyrostkiem NRW. Ponadto w 2010 roku Holsteiner Verband uhonorował jego niezwykłe cechy hodowlane, przyznając mu licencję dla klaczy Holsztyńskich.

Belissimo M jest synem mało znanego, prywatnego ogiera, Beltain. Ogier ten był w dużej mierze wynikiem programu hodowlanego Dr Schulza-Stellenfletha, wywodząc się z linii klaczy, która dała ponad 20 licencjonowanych ogierów. Jego matka, klacz Gänseliesel, jest w trzech czwartych siostrą matki słynnego Brentano II, ale w przeciwieństwie do Brentano, Beltain nie został poznany za swojego życia. Tuż przed wydaniem licencji uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i nie było jasne, czy kiedykolwiek będzie można użytkować go pod siodłem, w wyniku czego został sprzedany rodzinie Karsten w Westfalii. Kiedy Beltain wyzdrowiał po wypadku, rywalizował na poziomie Grand Prix pod Leonie Bramall, co pozwoiło by w wieku dziesięciu lat uzyskał licencję hodowlaną na podstawie sukcesów w sporcie. Beltain został przewieziony do Westfalii, gdzie pełnił obowiązki reproduktora, ale nie był zbyt często używany w hodowli i zmarł w 2002 roku, zanim jego syn Belissimo M uczynił jego imię znanym. Matka Beltaina jest pełną siostrą ogierów Garibaldi I i II, a także babcią Wolkenstein I i II, Little Big Man, Brentano I i II, Beauvalais - wicemistrza świata 2002 z Jerez, i brązowego medalista olimpijskiego z Aten 2004.

Matka Belissimo M, klacz Roxa, jest córką fenomenalnego ojca koni ujeżdżeniowych najwyższej klasy, ogiera Romadour II, od strony matki zaś, wnuczką ogiera pełnej krwi Lucius xx. Roxa jest także matką koni startujących za poziomie międzyanrodowym: Bonnie Bianco, Baccarole i Boutique. Z tej linii żeńskiej wywodzą się także takie ogiery jak: Cash and Fly, Cinamant K i Pluco.

Potomstwo Belissimo M to fenomenalne konie ujeżdżeniowe, startujące na najwyższym poziomie międzynarodowym. Belissimo M dał dziewięciu zwycięzców testów ogierów i trzech rezerwowych czempionów, co jest prawdopodobnie rekordem świata! Oprócz tego jego potomstwo zwyciężyło pięć Bundeschampionów, a Blickpunkt jest podwójnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata młodych koni ujeżdżeniowych w Verden. Calicio Benicio - tytułowy bohater hanowerskiej licencji 2011 - był Bundeschampionem sześcioletnich koni ujeżdżeniowych w Warendorf. Następnie wygrał również test wydajności ogiera z notą końcową 9,88, zdobywając 10 za chód, kłus i galop. Spłodził również Belandra, jednego z najlepszych koni w PSI w Ankum, sprzedanego za 572,000 €. Belissimo M ma już ponad 40 licencjonowanych synów, w tym wiele ogierów premiowanych w Hanowerze (w tym Bentley sprzedany podczas premiowania za 310 000 €), Oldenburgu, Westfalii, Austrii - gdzie Bellheim zdobył tytuł mistrzowski. Ponadto jest on ojcem ponad 80 klaczy z premią państwową, w tym klaczy czempionek z Hanoweru i Bawarii, a także klaczy championki w Westfalii - Brillante w 2009 i rezerwowej championki - Bella - Vista w 2011. Córka Belissimo M, Bella Rose startowała na poziomie Grand Prix pod niemieckim asem Isabell Werth, z wynikiem + 85% w Grand Prix Freestyle i + 80% w Grand Prix i Special. Klacz ta była również częścią zespołu, który zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w 2014. Powtórzyła ten sukces na Mistrzostwach Świata w 2018, w Aachen 2019 i Mistrzostwach Europy 2019, gdzie osiągnęła noty + 90%, co zaowocowało medalami indywidualnymi i zespołowymi.

More Details

Chilled/Frozen Chilled
Frozen
Stud Gestuet Westfalenhof
Approved For AES
Breeders Elite
Hanoverian
Holsteiner
Oldenburg
Rheinland
Westfalen
WFFS Status Clear
Studbook Rheinland
Year of Birth 1999
Colour Chestnut
Height 170cm
% Thoroughbred

Videos